Student Startup Battle

Student Startup Battle je studentská soutěž pod záštitou České spořitelny, která bude na SWCS probíhat po boku hlavní soutěže Startup World Cup a představuje velkou příležitost pro všechny studenty, jak zazářit se svým startupem!

Pro koho je určený Student Startup Battle?

Jsi student a věříš si se svým startupovým projektem? Pokud ano, pak je Student Startup Battle právě pro tebe, protože tu budeš mít možnost zazářit v konkurenci dalších studentských startupů!

Do finále Student Startup Battle budou vybrány jen 2 nejlepší startupy vedené studentem denního studia, které budou mít možnost prezentovat svůj projekt před diváky a odbornou porotou na Interactive Stage powered by KPMG. Na ní se finálová dvojice utká o celkové vítězství v klasickém pitchi. Vítěz získá ceny od pořadatelů SWCS, AirVCS a UP21 (více o cenách níže).

Před samotným duelem dostane tato čtveřice nejlepších projektů možnost zúčastnit se specializovaného workshopu zaměřeného na prezentační dovednosti, aby byl jejich rozhodující pitch co nejlepší.

Jak se přihlásit a jaké jsou podmínky?

Do Student Startup Battle se přihlásíte přes formulář do hlavní soutěže Startup World Cup, kde je potřeba jen zatrhnout políčko*, že jste student a hlásíte se právě do studentské soutěže. Celá soutěž včetně závěrečného pitche bude probíhat v angličtině a přihlášku je nutné poslat do 28. září.

Pokud se chcete vedle Student Startup Battle zúčastnit také Startup World Cupu, je třeba vyplnit a odeslat formulář do 12. září, kdy probíhá uzávěrka hlavní soutěže. Studentské projekty se mohou účastnit obou kategorií.

Kritéria pro soutěžící studentské projekty v rámci Student Startup Battle jsou následující:

  • Zakladatel/spoluzakladatel, který bude projekt prezentovat, musí být student denního studia střední nebo vysoké školy.
  • Projekt musí mít připravený základní byznys plán, tj. popis problému, zákazníka, produktu a trhu.
  • Projekt může mít k dnešnímu dni investice v maximální výši 30 000 eur.

*I confirm that I am a student and would like to take the opportunity to also compete in Student Startup Battle.


O co se hraje?

Inkubace v akcelerátoru Air Ventures

Čtrnáctidenní inkubační program v akcelerátoru Air Ventures, který zahrnuje rozvoj & zpětnou vazbu formou workshopu a individuální schůzky s mentorem v následujících oblastech:

  • Byznys model
  • Tým
  • Pitch

Spolupráce se může rozvinout až do plné inkubace projektu spolu se zahrnující úvodní investici ve výši 50 000 USD.

Datum realizace inkubace: Q1 2018

Cena je určena pro celý tým vítězného projektu, workshopy / setkávání jsou rozprostřeny do 14 dní dle domluvy s výhercem.

Startup Bootcamp od UP21

Třídenní zážitkový bootcamp pod vedením Jana Nekováře, který je spoluzakladatelem a ideamakerem UP21 a zakladatelem Evoeringu s patnáctiletou zkušeností s rozvojem lidí, školil již více než 10 tisíc účastníků.

Co na bootcampu zažiješ?

  • Podíváš se na určitá témata svého života a svého projektu z nového úhlu.
  • Získáš zpětnou vazbu a spoustu podnětů.
  • Bourání bariér, poznání sebe sama, týmovou práci, naslouchání, inspiraci, networking.
  • Budeš obklopen inspirativními CEOs inkubovanými v UP21.

Startup Bootcamp proběhne v unikátním vzdělávacím a coworkingovém centru Rohan u Pacova, situovaném uprostřed malebné přírody na Vysočině.

Datum realizace bootcampu: Q1 2018

Cena je určena pro prezentujícího člena vítězného projektu.


Porota Student Startup Battle

Věra Šidlíková, Česká spořitelna

Projektová manažerka MSE

Věra Šidlíková má mnohaleté zkušenosti z oboru bankovnictví. Díky svému zaměření má přehled o službách a řešeních vhodných zejména pro začínající podnikání.

Roman Maco, KMPG

Director of Marketing and Communications

Roman Maco je šéfem marketingu a komunikace KPMG. Dříve pracoval pro Socialbakers, vedl tým marketingové komunikace v České spořitelně nebo v GE Money bank na Filipínách.

Flavia (Barbat) Anghel, Brandura International

CEO

Jako šéfredaktorka předních magazínů Brandingmag a Branding.news o brandingu je Flavia redakčně velmi zručná. Založila společnost Brandura International zabývající se marketingovými redakčními znalostmi a několik experimentálních konferencí.

David Drobík, Rapid.io

Co-founder

Po konci na vysoké škole v Šanghaji se David Drobík v roce 2015 přestěhoval do Silicon Valley. Předtím, než založil společnost Rapid.io, vedl business development v STRV.

Coming soon…